Artık verdiğiniz paraya değmeyecek 5 eski robot süpürge

Akıllı robot süpürgeler artık her evin olmazsa olmazları arasında çoktan girdi. Eğer siz de yeni bir robot süpürge almayı planlıyorsanız listenizden silmenizi önerdiğimiz 5 model şöyle:

Bir kez deneyimledikten sonra her kesimden kullanıcı için vazgeçilmez hale gelen akıllı robot süpürgeler ülkemizde popülaritesini her geçen gün artırıyor. Kağıt üstünde benzer görünmesine karşın gerçek hayat testlerinde çok başka sonuçlar sunan özellikleri ile akıllı robot süpürgeler ciddi anlamda kafa karıştırabiliyor.

Bugüne kadar sizlere birçok akıllı robot süpürgeyi önemli yönleri ile anlatmaya çalıştık. Bugün ise artık günümüz şartlarında satın almanın pek de akıllıca olmadığı robot süpürgeleri listeleyelim istedik.

Anker Eufy RoboVac 11S

Anker Eufy RoboVac 11S

1500-1800 lira gibi uygun bir fiyattan ülkemizde satılıyor olsa da bu cihaza artık para vermek çok da akıllıca değil. Hem akıllı özelliklere sahip değil hem de evin krokisini çıkarma gibi robot süpürgeleri akıllı olarak kabul etmemize imkan tanıyan özellikler sunmuyor. Üstelik ıslak temizlik yapabilme özelliğine de sahip değil ve engelleri aşma konusunda çok kısıtlı.

Xiaomi Vacuum Mop Essential 2 in 1

Xiaomi Vacuum Mop Essential 2 in 1

Bir dönem fırtınalar estirmiş olsa da Xiaomi Vacuum Mop Essential da artık tercih listelerinden yavaşça silinmesi gereken modellerden biri. Silme ve süpürme fonksiyonlarına sahip olsa da artık bütçenize küçük bir dokunuş yaparak çok daha işlevsel ve modern yetkiliklere sahip akıllı robot süpürgeler satın alabiliyorsunuz.

Anker Eufy RoboVac 35C

Anker Eufy RoboVac 35C

Basit düzeyde uygulama üzerinden kontrol gibi özellikler sunuyor olsa da içinde bulunduğumuz teknoloji seviyesinde yasaklı bölgeleri belirlemeke için fiziksel şeritler kullanmanız gereken bir robot süpürge bize göre pek de akıllı sayılamaz. Kroki çıkarma, silme yapabilme, eşlik atlama seviyesi gibi temel konulara hiç girmiyoruz bile.

iRobot Roomba 605

iRobot Roomba 605

Akıllı robot süpürge denilince dünyanın en köklü markalarından biri olsa da iRobot’un da bazı modelleri artık günümüz şartlarında biraz demode kalmaya başladı. iRobot Roomba 605 de kısıtlı özellikleri ile bu cihazlardan biri. Önerimiz Çinli markaların daha etkili emiş gücü sunabilen ve akıllı özellikleri ile daha etkileyici bir deneyim sağlayan modellere yönelinmesinden yana.

Viomi V2 Vacuum Cleaner

Viomi V2 Vacuum Cleaner

Döneminin en iddialı fiyat performans cihazlarından biri olan Viomi V2 modelini bu listeye kayıp koymama konusunda çok kararsız kaldık ancak silme de yapamayan bu modelini listeye ekledik. Esasında akıllı özellikleri ve lidar sensörlü navigasyon yeteceği ile bu cihaz gayet tatmin edici bir deneyim sunabiliyor ancak yine Viomi markasının küçük bir fark ile hem silme yapabilen hem de daha yeni teknolojiye sahip modeli olduğunu hesaba katınca bu cihazın da artık listelerden silinmesinin doğru  olduğunu düşünüyoruz.

Yorumlarınızı duymak isteriz

Yanıt yazın

iyisibumu
Logo
Enable registration in settings - general
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
2