Toz haznesini otomatik boşaltabilen akıllı robot süpürgeler

Akıllı robot süpürgeler özellikle süpürme konusunda hayatı kolaylaştıran çok pratik yardımcılar. Bu akıllı gereçler kompakt yapıları gereği nispeten küçük toz haznelerine sahip. Bu da neredeyse her temizlik sonrasında toz haznesinin boşaltılmasına ihtiyaç duymalarına sebep olabiliyor. Tabi bir her geçen gün gelişen yetenekleri nedeniyle toz haznesine daha az yer kalmaya başlaması da işin bir diğer boyutu.

Üreticiler de buradan yola çıkarak bu akıllı yardımcıların en uğraştırıcı yanlarından olan toz boşaltma işini otomatikleştirmeye başladı. Şimdilik sınırlı sayıda modelde yer alan bu özelliğe sahip akıllı robot süpürgeler fiyat anlamında da ulaşılabilir olmaya başladı. Biz de ülkemizde satışa sunulan otomatik toz boşaltma istasyonuna sahip akıllı robot süpürgeleri bir araya getirdik.

İşte toz haznesini otomatik boşaltabilen akıllı robot süpürgeler:

iRobot Roomba S9+
iRobot Roomba S9+

iRobot Roomba S9+

Akıllı robot süpürge konusunda en köklü marka olan iRobot, otomatik toz boşaltma haznesini de uzunca bir süredir modellerinde zaten sunuyordu. iRobot S9+, üreticinin en üst düzey modeli konumunda. Robot süpürgenin içinde yer alan toz haznesi 400ml kapasiteye sahip. Toz boşaltma haznesi ise 30 defaya kadar robot süpürgenin dolan yuvasını boşaltabilmesine imkan tanıyor. Bu da yaklaşık 100 metrekarelik ortalama bir evin 2 hafta boyunca kesintisiz temizlenebilmesine imkan tanıyor diyebiliriz. iRobot’un ana dövücü fırçalarının saç, ip gibi uzun parçaların dolaşmasından daha az etkilenmesi de bu konuda markanın önemli bir kazanımı durumunda.

iRobot Roomba S9+ hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

iRobot Roomba S7+

iRobot Roomba S7+

iRobot markasının üst düzey akıllı robot süpürgelerinden olan Roomba S7+, düşük emiş gücünün de etkisiyle daha sessiz çalışıyor. Süpürme performansındaki başarısını iRobot’un patentli fırça yapısına borçlu olan Roomba S7+, fiziksel yapısı sayesinde daha iyi köşe temizliği yapma iddiasında. S9+ modelinde olduğu gibi S7+ modeli de içerisinde 400ml kapasiteli bir toz haznesi barındırıyor. Boşaltma istasyonu 400ml kapasitedeki bu haznenin içindeki tozları 30 kez boşaltma iddiasında. Bu hesapla ortalama 15 gün boyunca toz boşaltma gereksinimi duymadan cihazı kullanabiliyorsunuz. Bu arada toz boşaltma esnasında havayı filtreleyerek göz görmeyecek durumdaki alerjenleri de toz torbasına hapsetmesi ve havayı filtrelemesi önemli bir artı unsur.

iRobot Roomba S7+ hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Roidmi Eve Plus

Roidmi Eve Plus

Roidmi markasını bugüne kadar Xiaomi ekosistemi altında getirdiği ses ürünleri ile görmüştük. Roidmi Eve Plus ise ülkemize gelen ilk akıllı robot süpürge. Bu model iki ayrı şekilde satılıyor. Roidmi Eve olarak isimlendirilen versiyonun toz boşaltma haznesi mevcut değil onun yerine sadece standart bir şarj istasyonu geliyor. Roidmi Eve Plus ise birebir aynı özelliklere ek olarak otomatik istasyon ile geliyor. Son derece şık görünen bu istasyon üzerinde LED gösterge ekranı da var. Yüksek emiş gücü ile ortamdaki her türlü tozu, kiri içine hapseden Roidmi Eve Plus, yaklaşık 2 – 2,5 hafta boyunca müdahale etmenize gerek duymadan süpürme yapabiliyor.

Roidmi Eve Plus hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Proscenic M8 Pro

Proscenic M8 Pro

Ülkemize yeni adım atan akıllı robot süpürge modellerinden olan Proscenic M8 Pro, günümüz şartlarında bir akıllı robot süpürgeden beklenebilecek her türlü işlevi sunmaya çalışan iddialı bir model. Nispeten rekabetçi diyebileceğimiz bir fiyattan gelen ürünün toz boşaltma haznesi neredeyse 1 ay boyunca hiç cihaza dokunmanıza gerek kalmadan temizlik imkanı sunuyor. Tabi ana dövücü fırçalara takılabilecek saç, ip gibi engelleyici durumları hesaba katmazsak. Ürün ile birlikte standart fırçalar geliyor. Bu fırçalar özellikle kalın halılarda ciddi anlamda tozu üzerinde biriktiriyor ve zamanla temizlik performansının iyi bir şekilde sürmesi için temizlenmeye ihtiyaç duyuyor.

Proscenic M8 Pro hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Viomi S9

Viomi S9

Fiyat – performans canavarı akıllı robot süpürgeler sunma konusunda şu ana kadar tartışmasız en başarılı profili sergileyen markanın ülkemiz adına Viomi olduğunu söyleyebiliriz. Viomi S9 da markanın bu konudaki imajına çok paralel bir duruş çiziyor. Ülkemizde satılan hem en uygun fiyatlı hem de üst düzey performanslı modellerden biri olan Viomi S9, rose gold çizgileriyle de göze hitap etme noktasında zirveye çıkıyor. Yaklaşık 20 gün boyunca toz boşaltmanıza gerek kalmadan temizlik yapabilen model, yüksek emiş performansı ve toz boşaltma esnasında havayı temizleme özellikleriyle otomatik toz boşaltma istasyonuna sahip akıllı robot süpürgeler konusunda en doğru seçeneklerden biri konumunda.

Viomi S9 hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

* Akıllı robot süpürgelerin sıralaması, yazıyı yayına hazırladığımız esnadaki piyasa fiyatlarına göre pahalıdan ucuza olacak şekilde belirlenmiştir.

Yorumlarınızı duymak isteriz

Yanıt yazın

iyisibumu
Logo
Enable registration in settings - general
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
2