Emiş gücü (süpürme performansı) en yüksek 10 akıllı robot süpürge

Akıllı robot süpürgeler bir yandan yeni özelliklere kavuşuyor bir yandan da yükselen emiş güçleri ile dikkat çekiyor. Biz de yazımızda ülkemizde satılan bu konudaki en iyi modelleri listeledik.
Emiş gücü (süpürme performansı) en yüksek 10 akıllı robot süpürge

Akıllı robot süpürgeler çevresi ile daha fazla etkileşime girme, kullanıcısına daha pratik özellikler sunma, yapay zeka desteğine kavuşma gibi birçok yeni özelliklere kavuşarak hayatı kolaylaştırma adına daha etkileyici araçlar haline gelmeye başlasa da bu minik atom karıncaların hemen herkes için sahip olduğu en etkileyici özellik süpürme performansları.

Genel anlamda her kesimden kullanıcıya indirgeyebileceğimiz bu duruma doğrudan etki eden en önemli kriter ise emiş gücü. Çok değil bir – bir buçuk yıl öncesine kadar 2000Pa seviyesindeki emiş gücünü çok iyi bir değer olarak görürken bugün geldiğimiz noktada 3000Pa seviyelerine erişildiğini görüyoruz. Biz de bu konuda bir derleme yapmak ve bu konudaki en iddialı cihazları bir araya getirmek istedik. İşte emiş gücü ve süpürme performansı konusunda beğenimizi kazanmış en iyi 5 akıllı robot süpürge:

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2+ 3D akıllı robot süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2+ 3D: 3000Pa

Xiaomi’nin lidar sensöre sahip olmayan ve önündeki kameralar ile yolunu bulan modellerden biri olan ürün, 3000Pa düzeyindeki emiş gücü ile çok iddialı. Gürültü düzeyi de makul seviyede kalabilmiş. Kauçuk fırça gibi bir seçenek bu cihazda mevcut değil.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2+ 3D modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Dreame D9 akıllı robot süpürge

Dreame D9: 3000Pa

Ülkemizde satışa sunulmuş en yüksek emiş gücü sunan akıllı robot süpürgeler listesinde en tepede yer alan birkaç modelden biri olan Dreame D9, 3000 Pa düzeyinde emiş gücü sunuyor. Yüksek emiş gücüne karşın gürültü düzeyinin de makul sınırlarda kalabilmiş olması önemli. Ürünün standart dövücü fırçaları bulunuyor.

Dreame D9 modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Viomi S9 akıllı robot süpürge

Viomi S9: 2700Pa

Otomatik toz boşaltma yuvasına sahip olan model, döneminin hem fiyatıyla hem de özellikleri ile en iddialı cihazlarından biri. 2700Pa düzeyinde emiş uygulayabilen ürün, her türden kullanım senaryosunda beklentileri fazlasıyla karşılayacak cihazlardan biri konumunda.

Viomi S9 modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Proscenic M8 Pro akıllı robot süpürge

Proscenic M8 Pro: 2700Pa

Otomatik toz boşaltma haznesine de sahip olan Proscenic M8 Pro, 2700Pa emiş gücüne sahip. Standart toz toplama ve özel dövücü fırçaları bulunan cihaz, süpürme konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayacak bir model konumunda.

Proscenic M8 Pro modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Roidmi Eve Plus akıllı robot süpürge

Roidmi Eve Plus: 2700Pa

Roidmi markasının ülkemize çok hızlı bir giriş yapan modeli Roidmi Eve Plus, otomatik toz boşaltma haznesi, kauçuk fırçaları ve şık yapısı ile ilgi uyandırmayı başarmıştı. 2700Pa emiş gücü vadeden model, özellikle süpürme konusunda her türden kullanıcıyı tatmin edecek düzeyde bir akıllı robot süpürge konumunda.

Roidmi Eve Plus modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Lenovo T1
Lenovo T1 akıllı robot süpürge

Lenovo T1: 2700Pa

Lenovo’nun ülkemizde satışa sunduğu iddialı modellerden olan Lenovo T1, 2700Pa düzeyindeki emiş gücü ile son derece iddialı. Cihazın klasik bir dövücü fırça yerine kauçuk fırçalar kullanması son derece önemli. Bu fırça yapısı hem daha kolay temizlenebiliyor hem de tozları hazneye hapsetme ve halı üzerinde dövücü özellikleri daha iyi kullanma konusunda fark yaratıyor.

Lenovo T1 modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Viomi V3 akıllı robot süpürge

Viomi V3: 2600Pa

Yüksek emiş gücünü son derece uygun bir fiyat bareminde kullanıcılara buluşturmayı başaran Viomi V3, listemizin en uygun fiyatlı modeli konumunda. Akıllı robot süpürge konusunda son derece deneyimli olan şirketin Viomi V3 modeli, 26000Pa emiş gücü, standart dövücü fırçalar ve tatmin edici bir pil performans sunuyor.

Viomi V3 modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Roborock S7 akıllı robot süpürge

Roborock S7: 2500Pa

Her yeni modelde inovatif bir şeyler ortaya koyma adına elinden geleni ardına koymayan Roborock markasının S7 modeli de Ultrasonic halı tanıma, zemin algılama gibi özellikler ile fark yaratıyor. Bu modelde emiş gücü 2500Pa düzeyinde ve son derece yeterli. Kauçuk fırçaları ile özellikle dövücü fırçalardan daha etkin faydalanmayı amaçlayan model, süpürme konusunda en başarılı modellerden.

Roborock S7 modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

Roborock S6 akıllı robot süpürge

Roborock S6 MaxV: 2500Pa

Roborock’ın gücünü yapay zekadan alan modeli S6 MaxV, hem lidar sensör hem de öndeki kameralar ile temizlik yapıyor. Ayrıca temizlik esnasında olası olumsuz sonuçları anlayabilecek şekilde etrafını tarayabilen modelin emiş gücü 2500Pa düzeyinde ve son derece başarılı. Standart dövücü fırçalar ile gelen modelin sessiz bir süpürme deneyimi vadettiğini de belirtmeliyiz.

Roborock S6 MaxV modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

iRobot Roomba S9+
iRobot Roomba S9+

iRobot Roomba S9+: 2500Pa

Kendi patentli fırça mekanizması ile süpürme konusunda asıl güvendiği kısım genellikle ana fırçaları olan iRobot markası, bu modelinde emiş gücü konusunda da vites yükseltmiş ve 2500Pa düzeyine çıkmış. Ülkemizde aşırı pahalı bir düzeyde konumlanan akıllı robot süpürge, süpürme konusunda en iyilerden olsa da bu parayı hakedecek düzeyde etkileyici bir süpürme deneyimi sunup sunmadığı biraz tartışmaya açık.

iRobot Roomba S9+ modelinin kapsamlı analizi için buraya tıklayabilirsiniz.

* Sıralama emiş güçlerine göre yapılmıştır.

Yorumlarınızı duymak isteriz

Yanıt yazın

iyisibumu
Logo
Enable registration in settings - general
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
2