Xiaomi Vacuum Mop Pro alternatifi 4 akıllı robot süpürge

Ülkemizdeki akıllı robot süpürgelerin bu denli popüler hale gelmesinde Xiaomi markasının payı elbette ki çok büyük. Markanın çıktığı günden bu yana popülaritesini koruyan belki de tüm zamanların en çok satan modeli olan Xiaomi Vacuum Mop Pro, akıllı robot süpürge pazarında standartların oluşmasına katkıda bulunan çok önemli bir model.

Fiyat performans dengesini zirve bir noktada kurmayı başaran model, silme yapabilme, lidar sensör ile yüksek hassasiyetle evin krokisini çıkarma, etkili süpürme performansı ve sayısız akıllı özellik… Bunca güzel artıya rağmen hem fiyatıyla hem de yetenekleri ile Xiaomi Vacuum Mop Pro alternatifi veya benzeri başka modeller yok mu? Elbette ki çok iddialı seçenekler mevcut. Şimdi gelin onlara biraz yakından bakalım.

Viomi SE

Viomi SE

Viomi’nin uygun fiyatlı akıllı robot süpürgesi Viomi SE, tam manasıyla Xiaomi Vacuum Mop Pro rakibi bir model. Şık tasarımını bir kenarı koyacak olursak temelde Xiaomi’nin çok satan modeli ile neredeyse aynı. Emiş gücü %5 daha iyi olan Viomi SE, rakibi ile aynı gürültü düzeyinde. Günümüzdeki robot süpürgelerin daha sessiz olmaya başladığı bir gerçek olsa da bu cihaz artık giriş seviyesi bir model. Dolayısıyla beklentiyi yükseltmenin çok manası yok. Daha yeni bir model oluşunun da etkisiyle daha sorunsuz bir temizlik deneyimi sunan Viomi SE, fiyat olarak da daha ucuza bulunabildiği düşünülünce kesinlikle Xiaomi’nin yerine tercih edilmesi gereken cihazlardan biri konumunda.

Viomi V3

Viomi V3

Xiaomi Vacuum Mop Pro ile yakı fiyat seviyesinde konumlanmasına karşın özellikleri ile çok daha sütün olan model daha büyük bir pile sahip. Ayrıca emiş performansı Xiaomi Vacuum Mop Pro’ya kıyasla %30 daha iyi düzeyde. Bu cihazların çoğunlukla süpürme amaçlı kullanıldığı düşünülecek olursa küçük fiyat farklarına değecek bir tercih olacağı aşikar. Bu arada yüksek emiş gücü demişken Viomi V3’ün daha sessiz çalışıyor olması da bir diğer önemli artısı olarak değerlendirmeye dahil edilebilir.

Dreame D9 akıllı robot süpürge
Dreame D9 akıllı robot süpürge, 3000Pa emiş gücü ile dikkat çekiyor

Dreame D9

Dreame D9 standartları alt üst eden bir model. Yine Xiaomi’nin Mi Home uygulamasıyla uyumlu çalışabilen ve dolayısıyla teknik olarak hemen her özelliği ile Xiaomi Vacuum Mop Pro ile eş değer olan ürün, emiş gücü ile fark yaratıyor. Bu cihazda 3000Pa gücünde bir emiş performansı sunulmuş ki bu değer ile Xiaomi’den %50 daha yüksek emiş uygulamış oluyor. Bu değer son derece iddialı zira 5000 lira seviyesindeki akıllı robot süpürgelerde ancak bu rakamları görebiliyoruz. Yüksek emiş gücüne karşın daha sessiz çalışması ve büyük pilin katkısıyla daha uzun çalışma süresi vadetmesi de ürünü az farkla daha pahalı satılmasına değer dedirtmeyi başarıyor. Bu modelde halı tanıma özelliği de mevcut.


Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Anker Eufy RoboVac L70 Hybrid

Ürün kalitesinde çıtayı her zaman yukarılarda tutma konusunda iddialı bir marka profili çizen Anker’in önemli modellerinden olan Eufy RoboVac L70 Hybrid, fiyat ölçeğinde biraz yukarılarda konumlansa da özellik olarak Xiaomi Vacuum Mop Pro’dan eksiği olmayan bir model. Satış sonrası destek anlamında ülkemizde müşteri memnuniyeti yanlısı bir tutum sergileyen Anker markasının etkisiyle bu rakama makul bir bakış gösterenler olacaktır. 2200Pa emiş gücüyle Xiaomi’ye benzer değerler sunan Eufy RoboVac L70 Hybrid, çok düşük bir gürültü düzeyine sahip oluşuyla öne çıkıyor. Pil kapasitesi de Xiaomi’nin iki katı olan model, kullanışlı bir mobil uygulamaya sahip ve modern bir akıllı robot süpürgeden beklenebilecek her şeyi beraberinde getiriyor.

Yorumlarınızı duymak isteriz

Yanıt yazın

iyisibumu
Logo
Enable registration in settings - general
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
2